Онлайн- засідання професійної педагогічної спільноти вчителів української мови та літератури
З ініціативи комунальної установи "Центр професійного розвитку педагогічних працівників БІлицької селищної ради" 09.01.2024 року було проведено онлайн- засідання професійної педагогічної спільноти вчителів української мови та літератури, 11.01.2024 року - онлайн-засідання професійної педагогічної спільноти вчителів історії, громадянської освіти та правознавства. На заходах були порушені питання аналізу участі закладів загальної середньої освіти Білицької ТГ в ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з вищезазначених предметів, участі в ІІ етапі мовно-літературних конкурсів, а саме: XXIV МІжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика, XIV Міжнародному мовно- літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка; аналізу олімпіадних завдань з цих предметів та конкурсних завдань від Полтавської академії неперервної освіти імені М.В.Остроградського, були обговорені результати учнівських робіт. Натхненно, глибоко, професійно олімпіадні й конкурсні завдання та рівень виконання їх учнями проаналізувала вчитель української мови та літератури Бутенківського ліцею ім. Ю.П.Дольд-Михайлика Світлана Федь - голова педагогічної професійної спільноти вчителів української мови та літератури, й учитель цього ж предмета Білицької гімназії №2 Наталія Тупиця. Фахівці ділилися своїми враженнями від організації й проведення олімпіад і конкурсів на базі обох ліцеїв Білицької ТГ. Дякували господарям, які приймали учасників предметних перегонів. У процесі обговорення спланували подальші шляхи поліпшення й удосконалення роботи з обдарованою учнівською молоддю, побажали успіху учасникам ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з української мови та літератури, історії, правознавства, а також конкурсів імені Тараса Шевченка й імені Петра Яцика.
Сьогодні в педагогіці гостро стоїть питання про освітні втрати. Теоретичний матеріал з цієї проблеми висвітлили спікери, учителі української мови та літератури Лариса Крайник, Людмила Комлєва, учителі історії Лілія Бабенко, Наталія Данько. Педагоги ознайомили присутніх із шляхами й стратегіями компенсації навчальних втрат, з кроками їх діагностування. Особлива увага була зосереджена на діагностичних тестах Всеукраїнської школи онлайн, анонсовані діагностичні інструменти на ВШО у різних класах з української мови та літератури, з історії України. Були внесені роз'яснення щодо застосування їх в роботі. Практично-методичний семінар по освітніх втратах з використанням комп'ютерної техніки запланований на лютий.
Консультант КУ "Центр ПРПП Білицької селищної ради" Алла Нішкур зупинилася на питаннях сертифікації вчителів української мови та літератури, вчителів історії у 2024 році, наголосила на перевагах в роботі сертифікованого працівника, вказала на період реєстрації (з 15.01.2024р. по 25.01.2024р.). У своїй промові консультант поставила акценти на проблемі ефективної комунікації та культури мовлення, на питанні особливостей визначення функціонально неграмотних здобувачів освіти та специфіки роботи з ними.
Під час роботи ППС вчителів історії присутні заслухали онлайн-виступ Галини Семененко, учителя історії й правознавства філії "Білицька гімназія №4" Білицького ліцею №1 Білицької селищної ради, яка презентувала, посилаючись на вебінар, прослуханий 04.01 2024 р., підручник з історії для 7 класу доктора педагогічних наук Олени Пометун та її авторського колективу. У ході розповіді педагог ознайомила присутніх з новими акцентами у навчальному змісті історичних курсів 7 класу в умовах війни й воєнного стану. Інформаційна наповнюваність змісту предмета повинна позбутися тих історіографічних концепцій, які були пов'язані з державою- агресором. Перед вчителями знову стоїть проблема вибору підручників при переході на новий цикл базового предметного навчання
(7-9 кл.), визначеного Державним стандартом 2020 року. Тож з натхненням - до роботи.