Тренінгове заняття «Знайди собі «другого пілота» для щоденної роботи (використання ІТ-сервісів для створення освітнього контенту)»
25 квітня 2024 року КУ «Центр ПРПП Білицької селищної ради» на базі Білицького ліцею №1 Білицької селищної ради проведено тренінгове заняття «Знайди собі «другого пілота» для щоденної роботи (використання ІТ-сервісів для створення освітнього контенту)» для учителів математичної та інформатичної освітніх галузей закладів загальної середньої освіти Білицької селищної ради.
Організатор заходу – Віра Калюжна, директор КУ «Центр ПРПП Білицької селищної ради» (https://blc.cprpp.org.ua/ ). Вона нагадала учасникам тренінгу про ключові компоненти компетентності вчителя та наголосила на важливості пошуку різних форм роботи в єдиному інформаційному середовищі, що передбачає раціональне використання ІТ в освітньому процесі.
Раїса Коваленко, заступник директора з навчально-виховної роботи Білицького ліцею №1 Білицької селищної ради, сердечно привітала учасників тренінгу та розповіла про основні напрямки роботи ліцею на сучасному етапі.
Олександр Ткач, учитель математики Бутенківського ліцею імені Ю.П. Дольд-Михайлика, ознайомив учасників із можливостями використання на уроках математики інтерактивного геометричного середовища «GeoGebra», яке дає можливість створювати «живі креслення» для використання в геометрії, алгебрі, зокрема для побудов за допомогою циркуля і лінійки.
Юлія Стаднік, учитель математики Білицького ліцею №1 Білицької селищної ради, висвітлювала питання «Штучний інтелект як асистент у роботі вчителя». Вона розповіла учасникам тренінгу історію та причини виникнення ШІ, пояснила зміст понять машинного навчання, нейромережі та штучного інтелекту. Акцентувала увагу на окремих ключових датах ШІ та навела приклади застосування ШІ у різних галузях. У практичній частині тренінгу Юлія Валеріївна навчала колег створювати та редагувати презентації, текстові завдання для уроку (конспекти, тести та ін.) на gamma.app (сучасній платформі для створення презентацій, яка використовує можливості штучного інтелекту (ШІ) для автоматизації структури, контенту та візуалізації ідей).
Олена Устименко, учитель математики філії «Білицька гімназія №2» Білицького ліцею №1 Білицької селищної ради, ділилася із колегами можливостями створення інтерактивного наповнювання уроків математичної освітньої галузі за допомогою платформи графічного дизайну CANVA.
Учасники тренінгу оцінили користь ІТ-сервісів, отримали інструкції щодо роботи у запропонованих середовищах (від реєстрації до завантаження готового продукту).