Онлайн-тренінг «Незалежне тестування фахових знань та вмінь у рамках сертифікації педагогічних працівників»
З ініціативи комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Білицької селищної ради» та з метою мотивування й залучення педагогічних працівників до процесу сертифікації 30 квітня 2024 року для вчителів української мови та літератури, що забезпечують реалізацію нового Державного стандарту на адаптаційному циклі (5-6кл.) й першому році базового предметного навчання (7 кл.), було проведено онлайн-тренінг на тему: «Незалежне тестування фахових знань та вмінь у рамках сертифікації педагогічних працівників».
З 2023 року на всеукраїнському рівні до цього процесу залучені вчителі української мови та літератури. Філологи Білицької ТГ ще не наважилися зареєструватися, аби пройти це випробовування, оскільки на сьогодні участь у процесі сертифікації є добровільною. Але необхідно працювати на перспективу. Тож тема тренінгу надзвичайно актуальна й важлива, а для успіху в цій справі потрібна ґрунтовна й ретельна підготовка.
Із основними умовами й результатами проходження незалежного тестування в рамках сертифікації педагогічних працівників у 2024 році за участі вчителів Полтавщини, яке відбулося 9 березня, учасників заходу познайомила Алла Нішкур - консультант КУ «Центр ПРПП Білицької селищної ради». За даними Українського центру оцінювання якості освіти, із 19 зареєстрованих учителів української мови та літератури з Полтавської області до ІІ етапу перегонів - самооцінювання педагогічної майстерності - допущено 17. Алла Володимирівна детально зупинилася на завданнях тематичних блоків тестового сертифікаційного зошита та познайомила з алгоритмами пошуку правильних відповідей з питань управління освітнім процесом, партнерської взаємодії з учасниками освітнього процесу, організації освітнього середовища.
Більша частина завдань незалежного тестування стосується змісту предмета. Учитель української мови та літератури філії «Білицька гімназія №2» Наталія Тупиця детально проаналізувала завдання з української мови, запропонувала логічні міркування щодо визначення правильних відповідей.
Учитель української мови та літератури Бутенківського ліцею ім.Ю.П.Дольд-Михайлка Світлана Федь ознайомила присутніх з особливостями тестових завдань з української літератури. Зрозуміло, що поглиблений аналіз матеріалу вимагав від спікерів затрат часу й чимало знань. Тож щира подяка за підтримку, добросовісність, відповідальність.
Учасники онлайн-тренінгу відмітили надзвичайну складність тестових завдань, наголосили на необхідності посиленої підготовки для успішного проходження І етапу сертифікації – незалежного тестування, особливо в галузі нормативно-правової бази, охорони праці, санітарно-гігієнічних норм, психологічної підтримки тощо.
Тож сертифікація педагогічних працівників – це черговий виклик часу, який наші фахівці в майбутньому зможуть успішно здолати. Адже залучення вчителів до цього процесу є одним з векторів Стратегії розвитку освіти в Україні, у тому числі й Білицької громади.