Найкращі наукові практики через призму Полтавської обласної Малої академії наук
ОСВІТНЯ ЕКСПІРІЄНС-ПЛАТФОРМА: СУЧАСНІ ТРЕНДИ, ІННОВАЦІЇ ТА МОЖЛИВОСТІ НАУКОВОЇ ОСВІТИ
1000 днів війни. Тисяча днів мужності та стійкості, сили й відваги, неймовірної єдності всього українського народу. Відрізок часу, протягом якого кожен українець став частиною великої боротьби. Впертий, безстрашний спротив проти російської агресії триває.
У вівторок, 19 листопада, в Обласному центрі естетичного виховання учнівської молоді Полтавської обласної ради відбулася освітня експіріенс-платформа "Сучасні тренди в науковій освіті: нові виклики та можливості". Цей захід, організований Полтавською обласною Малою академією наук за підтримки Департаменту освіти і науки Полтавської ОВА, уже другий рік поспіль об’єднує представників різних ланок освітньої спільноти Полтавщини – закладів вищої освіти, фахової передвищої освіти, професійної (професійно-технічної), загальної середньої та позашкільної освіти. Захід став платформою для обміну ідеями, демонстрації найкращих практик і новітніх розробок, які піднімають освіту регіону на новий рівень. Ми щиро вдячні усім учасникам, які долучилися до події та продемонстрували свої здобутки.
Що показали учасники ДОСЛІДНИЦЬКО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОГО МАЙДАНЧИКА „СВІТ ІННОВАЦІЙ ТА ПРОГРЕСУ В ОСВІТІ”?
• Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського вразив сучасними інноваційними розробками у галузі військово-оборонних технологій, засобами індивідуального захисту та медичним обладнанням, дронами, які використовуються для цивільної безпеки та моніторингу.
• Національний університет "Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка" представив унікальні рішення на основі штучного інтелекту. Ці технології демонструють потенціал для застосування у різних сферах, від будівництва до управління безпекою. Звісно ж були тут і різноманітні дрони та робототехнічні системи.
• Полтавський державний аграрний університет акцентував увагу на технологіях для агроінженерії, зокрема системах точного землеробства, інноваційному зрошенні та аналізі ґрунтів, які забезпечують сталий розвиток сільського господарства, автоматизації виробництв.
• Полтавський державний медичний університет продемонстрував симулятори для навчання лікарів, новітні інтраоральні скануючі 3D технології у стоматології та інструменти, які допомагають вдосконалювати підготовку майбутніх медиків.
• Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка здивував інтерактивними cенсорними експонатами, демонстрацією дії ультрафіолетових променів на метеликів, потужним цифровим мікроскопом, унікальними моделями одягу, створеними студентами, а також вокальними номерами, які стали окрасою платформи.
• Полтавський університет економіки і торгівлі презентував роботу Навчально-наукового центру «STEAM-ХАБ», де студенти розвивають навички у галузях робототехніки, дрон-рейсингу, інженерії, імерсивних та адитивних технологій.
• Кременчуцька гуманітарно-технологічна академія імені А. С. Макаренка поділилася своїми досягненнями у сфері цифрових освітніх технологій, які активно впроваджуються у навчальний процес, пропагували мультисенсорний підхід, діяльнісне навчання.
• Відокремлений структурний підрозділ "Аграрно-економічний фаховий коледж Полтавського державного аграрного університету" показав техніку для геодезії, яка дозволяє студентам застосовувати теоретичні знання на практиці та здобувати ключові професійні навички.
• Відокремлений структурний підрозділ "Полтавський фаховий коледж нафти і газу Національного університету "Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка" презентував навчальні посібники, які відображають професійний підхід викладачів до навчання та адаптацію до сучасних вимог галузі.
• Полтавський фаховий кооперативний коледж пригощав відвідувачів витворами з пряничного тіста, прикрашеними за допомогою спеціальної харчової фарби, що поєднує кулінарне мистецтво і творчість.
• Державний навчальний заклад "Решетилівський професійний аграрний ліцей імені І. Г. Боровенського" презентував роботи вихованців гуртка з дрон-рейсингу, які можуть стати в пригоді навіть для військових. Серед презентованих розробок — моделі захисного обладнання та інженерні конструкції, елементи симулятора для навчання пілотування дронів та 3Д моделі зі STEM-лабораторії.
• Регіональний центр професійно-технічної освіти № 1 м. Кременчука продемонстрував корисні практики правильного вибору продуктів харчування, що сприяють здоровому способу життя, а також пригощав смаколиками і кавою.
Масштабний захід МАН вчергове став платформою для натхнення, співпраці та відкриття нових можливостей для освітянської спільноти Полтавщини. Тож усім учасникам подальших успіхів у розвитку освітніх технологій! На заході була присутня консультант комунальної установи "Центр професійного розвитку педагогічних працівників Білицької селищної ради" Алла Нішкур. Адже співпраця з Полтавською обласною Малою академією наук-один з пріоритетних освітніх напрямків Білицької ТГ.