Проєкт з психосоціальної допомоги освітянам в умовах війни «Психологічний діалог. Як нас змінює війна?»
Проєкт з психосоціальної допомоги освітянам в умовах війни «Психологічний діалог. Як нас змінює війна?» комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Білицької селищної ради»
Психічне здоров’я є невід’ємною складовою загального благополуччя людини, а його збереження та підтримка — важливий напрям діяльності комунальної установи «Центр ПРПП Білицької селищної ради».
В умовах війни педагоги зазнають значного емоційного та психологічного навантаження. Вони не лише виконують професійні обов’язки, а й підтримують учнів та їхні сім’ї, нерідко переживаючи власні втрати, страхи й стрес. Тому важливо надавати їм якісну психосоціальну та психологічну допомогу для збереження професійної ефективності та особистісного благополуччя.
З метою створення системи психосоціальної допомоги для педагогів, психоедукації з питань збереження ментального здоров’я протягом січня-лютого 2025 року психологинею комунальної установи «Центр ПРПП Білицької селищної ради» Алексенко Тетяною було розроблено програму проєкту «Психологічний діалог. Як нас змінює війна?», яка вміщує вхідне опитування, три заняття для освітян Білицької громади та вихідне опитування за результатами участі.
Основний етап реалізації проєкту припав на березень-квітень 2025 року. Для участі в заняттях зареєструвалися 19 осіб, а також ведуча занять Алексенко Тетяна. Учасниками проєкту стали фахівчині комунальної установи «Центр ПРПП Білицької селищної ради», педагоги з Бутенківського ліцею імені Ю.П.Дольд-Михайлика Білицької селищної ради, філії «Жуківська початкова школа» Білицького ліцею №1 Білицької селищної ради, Білицького закладу дошкільної освіти «Дзвіночок» Білицької селищної ради», Бережнівського закладу дошкільної освіти «Берізка» Білицької селищної ради, Кустолово-Кущівського закладу дошкільної освіти «Веселка» Білицької селищної ради.
Для ефективної комунікації під час запланованих заходів зареєстрованих учасників було розділено на дві групи, також спільними зусиллям, спираючись на результати вхідного опитування, обрано онлайн-формат зустрічей та зручний час роботи з 15:00 до 17:00 у будні дні.
Старт групових занять відбувся 1 і 2 квітня 2025 року. Саме протягом цих днів учасники долучилися до воркшопу «Мозок і стрес». Уже 8 і 9 квітня педагоги співпрацювали в групах підтримки «Емоційні калейдоскопи», а 15 та 16 квітня зустрілися на заключних тренінгах під назвою «Усвідомлення і повага до себе».
Маємо надію, що освітяни, які долучилися до втілення проєкту в життя, підвищили рівень психологічної стійкості, опанували техніки для зниження рівня проявів стресу, тривожності та професійного вигорання, разом створили спільноти підтримки й розуміння, розвинули культуру турботи про власне психічне здоров’я в освітньому середовищі.
Про результативність участі педагогів у проєкті «Психологічний діалог. Як нас змінює війна?» говорять їхні відгуки, отримані після заповнення форми зворотного зв’язку.
Протягом травня 2025 року завданнями комунальної установи «Центр ПРПП Білицької селищної ради» на підсумковому етапі реалізації проєкту з психосоціальної допомоги є аналіз ефективності, підготовка рекомендацій, масштабування успішних практик.
Дякуємо нашим колегам за співпрацю, ініціативність, бажання розвиватися та збагачуватися новими знаннями!
“Розмовляй із собою, як з тим, кого любиш!”
Брене Браун